Minipivovar Zichovec

 

   fotogalerie

   etikety

Zichovecký pivovar v Lounech

adresa: Zichovec 99, 27374 Klobuky

www.zichoveckypivovar.cz

e-mail: pivovar@topiiiivo.cz

   Základní sortiment:

* Sokolík 11° světlý ležák
* Krahulík 12° světlý ležák
* Moták 13° tmavý ležák
* Magor sváteční vícestupňové pivo


Na čepu a v prodeji bylo:

 

 • Na jaře 2019 se výroba piva ze Zichovce přesunula hlavně z kapacitních důvodů do jejich nové provozovny v Lounech. Původní pivovar v Zichovci byl zakonzervován. Restaurace zůstala v provozu.
 • Na velikonoce 2019 čepovali Krahulíka 10, Krahulíka 12, Mosaic Ale 12, Hody Hody Doprovody 13, East Meets West 14 a Sour Passion Fruit + Guava 12.

 • Od 19.3.2019 v prodeji novinka – Mango Milk Power 17 – Milkshake NEIPA. První pivo ze série MILK POWER. Jedná se o jemnou neipu s extrémním množství ovesných vloček, laktózou, více než kilo vanilkových lusků z Madagaskaru a přes 300 kg manga. To vše podpořené stědrou dávkou chmele Galaxy a Amarillo.
 • Od 11.3.2019 novinka Mantra 20 – Bourbon Barrel Aged Doppelbock. Po 8 měsících v sudu po bourbonu vypustili do světa tuto krásku. Hutný Doppelbock postavený na sladové složce hraje krásně z chutí bourbonu, kokosu, lehké linky karamele, vanilky a mandlí.
 • Od 4.2.2019 v prodeji novinka Gravity 20 – double dry hopped double IPA. Pořádně hořká double IPA s výrazným pryskyřičným aroma.
 • Od 29.1.2019 v prodeji Dip Me Into Mosaic 20. Silná double NeIPA napěchovaná chmelem Mosaic. Krásné aroma tropického ovoce, bobulových plodů a jemně sametová konzistence.
 • Od 10.12.2018 v prodeji Nadílka 20 % (alk:: 9,0 %). Double NEIPA, double dry hopped.
 • V prosinci 2018 v prodeji speciál Dessert Series vol. 2 – Christmas Pudding. Dobrota z kooperační várky s Pivovarem Raven. Jedná se o outmeal sweet imperial stout, do kterého přidali skořici, muškátový oříšek a zázvor, do varu pak štědré množství fíků a kůru z pomerančovníku hořkého, do studené fáze přidali vanilkové lusky a pivo nechali macerovat na dubových chipsech nasáklých brandy.
 • Noviny od 30.10.2018 – čerstvá várka oblíbené Juicy Lucy 15 a po dlouhé době si můžete pochutnat i na Baby Revolution 17. Jedná se o styl Black IPA, neboli Cascandian dark ale, který se vyznačuje snoubením pražených sladů s extra dávkou aromatických chmelů.
 • Od 16.10.2018 2018 na čepu Sour Mango+Raspberry 12. Kombinace výrazných malin, které dominují v chuti i vůni a manga dokreslující komplexnost těla svou ovocitostí.
 • Dne 11.10.2018 na čepu a prodeji Sold Out 16 – Red IPA. Oproti minulé várce udělali pár změn a výsledek je opravdu parádní. IPA mahaganové barvy s příjemnou hořkostí a masivním aroma tropických plodů. Chmel: Amarillo, Galaxy, Mosaic a Nelson Sauvin. Alk.: 7,0 %
 • Na konci dubna 2018 měli nový speciál – saison 12 s názvem Cloud. Byl osvěžující po aromatických chmelech, vyšším nasycení a lehkým tónem kvasnic v pozadí. V chuti mšlo nalézt ovocné tóny stejně jako stopy po hořkých mandlích.
Čtěte také:  Minipivovar Gryf Černilov
 • Dne 5.4.2018 narazili Witbier 12. Osvěžující lehká belgická pšenice, kde dominnovaly koriandr, pomerančová kůra a lemon grass. Intenzita hořkosti byla slabší a nasycení naopak vyšší.
 • V březnu 2018 po půl roce čekáni představili 2 nová piva z barrel aged programu. Holy Smoke (9 % alk.) – Imperial Stout, který ležel půl roku v sudu po Laphroaig whisky, a Enter Here (9% alk)- Imperial Stout, který zrál v sudech po Bowmore whisky. Komplexní projev doplnily tóny čokolády, vanilky, whisky a dřeva.
 • V únoru uvařili svého prvního „kyseláče“. Sour – Passion fruit je silnější verze Berliner weisse (5,4 % alk.) s přídavkem maracuji.
 • V lednu 2018 v prodeji v prodeji Baby Revolution 17% (Cascadian Dark Ale, alk.: 7,5 %).
 • V lednu 2018 v prodeji speciál Juicy Lucy 15°. Jednalo se o pivní styl NEIPA (New England IPA). Přidání ovesných a pšeničných vloček během výroby, příjemně hořké, extrémně aromatické. Ve vůni dominovalo tropické ovoce a citrusy. Chmely Citra a Amarillo.
 • V prosinci 2017 také v prodeji Ježíšek 20 % (double dry hopped DIPA).
 • V prosinci 2017 v prodeji Imperial stout 25 % (alk.: 10 %).
 • Černé Cucu je 25° barley wine s černým rybízem ze spolupráce Létající pivovaru Chroust a Pivovaru Zichovec (alk.: 9,5 %).
 • V srpnu 2017 v prodeji novinka Zichovec Bounty 13 ( Liquid Temptation ). Byl to tmavý speciál, spodně kvašený, samozřejmě nefiltrovaný a nepasterovaný. Ve složení plody kokosu, kakaové boby.
 • V červenci 2017 v prodeji Stolen Haze 15° New England IPA. Šlo o kolaborační várku pivovaru a létajícího pivovaru Černý Potoka. Bylo to pivo se střední hořkostí a dvojitým chmelením za studena. Kromě tradičních sladů byl v ní použit pšeničný slad, ovesné a pšeničné vločky. O střední hořkost se postaral český chmel Sládek, o chuť a aroma velké množství amerických chmelů Citra a Mosaic. 15% EPM | 50 IBU | 7,0% alk. obj.
 • V červnu 2017 na čepu speciály Spotlight Ale 9° nebo Mosaic Ale 12°.
 • V dubnu 2017 připravili pivo Rauch 14 % (nakuřovaný spodně kvašený speciál).
 • Pivo Join, or Die. Kooperace Sibeeria Craft Brewery a pivovar Zichovec přinesla v dubnu 2017 New England IPA, 16°, 7.5% ABV. Ječný slad doplnily pšeničný slad a ovesné vločky. Chmeleno trojicí Motueka, Mosaic a Citra.
 • V březnu 2017 pivovar představil skupinu pivních nováčků. Na hrotu Russian Imperial Stout 20, který ležel již zmíněných 14 měsíců v sudu od skotské whisky. Výrazná chuť whisky s tóny dřeva, vanilky a praženosti. U Portra 16 zvolili něco jiného. Čerstvě vyprázdněný sud od portského vína dovezený přímo z Portugalska a opět 14 měsíců ležení. Velmi výrazné po portském víně, s tóny višní a praženosti. U obou výše zmíněných piv udělali edici s kokosem a edici s kakaovými boby. Kokos pivo krásně zaoblil a dodal mu na sametovosti. Příjemná vůně kokosu ve vůni i v chuti. U kakaových bobů vybrali odrůdu z Peru. Opražené boby dodali do piva výrazné aroma čokolády a v chuti ve spojení s whisky, reps. portským vínem je o zážitek postaráno.

Starší info:
Nová piva na trhu – Sokolík, Krahulík, Moták nebo nejsilnější Magor, mohli dne 29.9.2012 ochutnat návštěvníci slavnostního otevření nového a opravdu nádherného společenského centra v Zichovci. Obci, v níž trvale žije 120 obyvatel, mohli nové centrum, jehož součástí byl pivovar s restaurací, multifunkční sál s galerií a lezeckou stěnou, kaple, obecní úřad či penzion, závidět mnohem větší vsi, ale i města. Celý areál je rodinným majetkem současného starosty Zichovce Ivana Husáka. Ten do jeho výstavby, která trvala čtrnáct měsíců, vložil prostředky nabyté z podnikání. „V Zichovci jsem se narodil, chci tu žít a peníze, které mám z podílu ve firmě na výrobu nemocničních lůžek, jsem investoval do těchto cihel,“ popisoval Husák a ukazoval přitom směrem k areálu. V hlavním objektu se nacházela restaurace s pivovarem, jehož roční výrobní kapacita je 1500 hl. „Vaříme čtyři druhy piva, při různých příležitostech chceme vyrábět i speciály,“ řekl Ivan Husák, jenž má vztah k pivu doslova v rodokmeni. Jeden z jeho předků býval majitelem úspěšného zájezdního hostince v nedalekém Panenském Týnci. Běžný provoz restaurace byl zahájen dne 8. října 2012. (zdroj: kladensky.denik.cz)
Dne 25.10.2012 na čepu: Moták 13° (28 Kč), Krahulík 12° (26 Kč ), Sokolík 11° (22 Kč).
Dne 16.12. 2013 bylo kouřové pivo Raroh 13° již na čepu.
V Zichoveckém minipivovaru na Kladensku vaří pivo jeden z nejmladších sládků v Čechách. Když pivovar před dvěma lety vznikal, sládek Rudolf Rajniš do něj nastoupil na prahu plnoletosti. Tamější produkce piva se po dvou letech provozu pohybovala na hranici kapacity výroby, v roce 2014 přesáhla 800 hl piva, což bylo téměř o padesát procent více proti minulému roku. Myšlenka na zřízení pivovaru napadla majitele Pivovaru Zichovec Ivana Husáka v obecní restauraci, která byla v kraji unikátní tím, že byla samoobslužná. Každý obyvatel vesnice měl od ní klíče a místo placení se dělaly čárky na tabuli, dluhy se srovnávaly jednou týdně. Když se pak Husák, který byl v obci starostou, rozhodoval, čemu se bude věnovat po skončení svého působení v čele společnosti Linet, rozhodl se pro pivovar. „Průmyslově vyráběná piva nám nechutnala, a tak jsme si řekli, že by bylo dobré mít své vlastní pivo,“ řekl zichovecký rodák. Do stavby, jejíž součástí byl pivovar, restaurace, multifunkční sál s horolezeckou stěnou a ubytování, investoval Husák ze svého zhruba 50 milionů korun. Roční obrat pivovaru, včetně doprovodných služeb, se pohybuje kolem dvou a půl milionu korun. Sládka Rudolfa Rajniše zaměstnal ještě před spuštěním výroby. „Během roku absolvoval pět stáží u spřátelených pivovarů,“ popsal Husák. Nyní se v Zichovci vařily čtyři druhy piva – desítka, dvanáctka, černé pivo a polotmavá patnáctka zvaná Magor. Základem úspěchu byly podle sládka kromě receptury tuzemský chmel a měkká voda z Krušných hor. „Největší zájem, který stále stoupá, je o klasickou desítku. Ale hodně se ujalo i speciální medové pivo, do nějž nám med dodává místní chovatel včel,“ řekl Rajniš. V Zichovci se měsíčně vytočilo 35 hektolitrů piva včetně PET lahví, které si hosté odnášeli s sebou. Dalších 35 hektolitrů se během měsíce prodalo ostatním drobným zákazníkům a dvěma restauracím. (http://life.ihned.cz)
Dne 26.8. byl nově na čepu Orejl, svrchně kvašený speciál typu Ale.