Peckovských jedenáct

Dalším místem, pro které Královédvorský pivovar Tambor uvařil speciální pivo, je Pecka. Správně řečeno pro zdejší spolek Bezdružic. Ten je hybnou silou kulturních aktivit nejen v městečku samotném, ale i na zdejším hradě. Pořádají tu masopustní průvod, Pouťovou Pecku nebo tradiční benefiční festival hudby a divadla. Ten se koná právě o nadcházejícím víkendu.
Pro tuto příležitost vzniklo zcela nové pivo. Jedná se o nefiltrovanou jedenáctku, která nese název Peckovských jedenáct. Pro světlý ležák byly použity ječné slady plzeňský, mnichovský, vídeňský a karamel, chmely odrůdy žatecký poloraný červeňák, sládek a harmonie.
„Již v roce 1433 se na Pecce připomíná pivovar s právem mílovým. Po Harantově smrti za třicetileté války zpustl. V roce 1701 za kartuziánů vyhořel a o devatenáct let později byl obnoven, tentokrát z kamene. Mniši vařili peckovské pivo až do roku 1782. Poté se o pivovar po dlouhá léta staral rod Trauttmansdorfů, aby se v roce 1926 jako poslední nájemce stal Otakar Chlistovský. V červenci 1926 připadl do majetku pivovaru v Nové Pace a sloužil jako sklad. Za několik let byl definitivně zbořen.“vysvětlili zástupci spolku.
„Proto se rozhodli na vaření piva navázat a při svých akcích nabídnout návštěvníkům originální pivo. Kultura a pivo patří k sobě. Hledali, kde si pivo uvařit podle našeho receptu. Nakonec se rozhodli pro Královédvorský pivovar Tambor, protože dal nejzajímavější nabídku, navíc zdejší pivo už z některých našich akcí známe,“ vysvětlil kastelán hradu Pecka Jan Murdych. Společně s Kociánem si přijeli při vaření „své“ pivo zkontrolovat.
Představení nového piva proběhlo o víkendu na Pecka festivalu, který se konal 29. a 30. června přímo na hradě Pecka, který je od Dvora Králové n.L. vzdálený asi 19 kilometrů.

You may also like...