Minipivovar Kokeš Drahouš

 

   fotogalerie

  články o pivovaru

   etikety

adresa: Drahouš 2, 270 33 Drahouš

www.pivokokes.cz

e-mail: info@pivokokes.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 
 • V lednu 2022 v prodeji Mezek – medovo zázvorové polotmavé pivo. EPM 11 %.
 • Na počátku listopadu 2021 v prodeji v zahradnictví Gardeo – Zahrada v Černošicích: Drahoušek 10°, Tlestkač 11°, Svatý Hubert 14° polotmavé, Žitečko 13° tmavá žitná a pšenice Kokeš Bílý 11°.
 • V červenci 2021 nabídka rozšířena o jedenáctku světlou Tlestkač (alk.: 4,5 %) a polotmavou čtrnáctku s trochou pšenice Svatý Hubert (alk.: 5,3 %).
 • První pivo z nového místa v prodeji od 6.6.2021 – Drahoušek 10° světlá výčepní.
 • Dne 29.4.2021 proběhla první várka v novém sídle v Drahouši.
 • V dubnu 2021 probíhaly přípravy na začátek výroby piva v novém působišti.
 • Majitel Tomáš Kopačka zakoupil v obci Drahouš na Rakovnicku starší hospodářskou usedlost a postupně zatím opravil zázemí stodoly, kde vyrostl jeho nový minipivovar. Z původního pivovaru si dovezl varnu a ostatní vybavení bylo postavené nově do zrekonstruovaných prostor.
 • Dne 10.10.2020 provedli poslední várku v Kamenici nad Lípou. Nové působiště: Drahouš u Jesenice u Rakovníka.
 • Splněný sen mnoha kluků i mužů. Tak lze popsat skutečnost, kterou už pátým rokem zažívá Tomáš Kokeš Kopačka, „studovaný sládek“, jak jej tituluje otec. Pivovarnictvím se zabývá právě s otcem Pavlem Kopačkou aneb „přezkoušeným podsládkem“. „K pivovarnictví jsem se dostal vlastně náhodou. Když jsem se po škole rozhodoval, co dál dělat, měl jsem v plánu být cukrářem,“ začal svůj příběh majitel Tomáš Kopačka. „Nalistoval jsem tedy příslušnou stránku průvodce, a shodou okolností byl hned na opačné stránce obor pivovarnictví. S rodiči jsme se poradili a bylo rozhodnuto: Bude ze mě studovaný sládek,“ vzpomněl s úsměvem Kopačka. První várku piva uvařil se spolužáky ještě v rámci výuky na Střední průmyslové škole potravinářských technologií v Praze. Nyní vaří minipivovar Kokeš asi 350 litrů na várku. Nabízí tři druhy piva: Ležící Kokeš – světlý ležák, Zlatý Kokeš – polotmavý speciál a Rubínový Kokeš – tmavý speciál. „První várka v rámci výuky mě velmi nadchla. Začátky minipivovaru ale samozřejmě jednoduché nebyly. První pokusné várky jsme vařili na sporáku pro vlastní potřebu, a ochutnavači nám byli naši kamarádi. Zjistili jsme, že pivo chutná dobře, že je tu dobrá voda a že se s tím dá něco dělat, proto jsme s otcem začali později v tomto oboru podnikat,“ zakončil svůj příběh majitel Tomáš Kopačka.
 • V březnu 2016 v prodeji Temný Kokeš. Bylo pivo nefiltrované, nepasterované a tudíž živé, a zachovávalo si tak vše co do něj s láskou vložil černošický sládek Tomáš Kopačka. Tento tmavý ležák byl vařen ze směsi plzeňského, mnichovského, karamelového, čokoládového a barvícího sladu, s přispěním vášně a nadšení pro výrobu piva. Tato jedinečná kombinace chutí, doplněná směsí českých chmelů, přidala zážitek z vůně a hořkosti. Během kvašení a zrání v ležáckém sklepě, dostal Temný Kokeš tu nejlepší péči a zdokonaluje se k vašemu potěšení.
 • Článek: „Pivovar Kokeš z Kamenice nad Lipou uvařil pro Jindřichohradecké místní dráhy polotmavý 13° speciál Naše pivo.
  Naše pivo je název pro polotmavý přirozeně rubínově zakalený nefiltrovaný a nepasterizovaný speciál s obsahem alkoholu 5,4%. Právě dobře vychlazené pivo k cestování neodmyslitelně patří. Proto je Naše pivo od května 2016, kdy na úzkokolejce začíná pravidelný turistický provoz, k dostání v bufetových vozech parních vlaků a všech šesti obsazených stanicích Jindřichohradecké úzkokolejky. V půllitrových nebo litrových lahvích jej zakoupíte i v kavárně Kolonial Coffee v centru Jindřichova Hradce.
  Pro Jindřichohradecké místní dráhy jej z ječných sladů vaří dvojice sládků v minipivovaru Kokeš v Kamenici nad Lipou Tomáš Kopačka, studovaný sládek“, a jeho otec Pavel Kopačka, „přezkoušený sládek“ se vaření piva věnují pátým rokem. Pro zákazníky úzkokolejky chtěli vytvořit pivo, které samozřejmě zaujme chutí, ale hlavně osvěží. Protože jsou oba nejen fandové do pivních specialit, ale také do vláčků, podíleli se aktivně i na výsledné podobě pivní etikety. Jejím motivem se staly čelní tvary známé úzkorozchodné lokomotivy T 47. Ve světlech a horním reflektoru jsou umístěny důležité informace o pivě. Podíl extraktu původní mladiny, který pivo se 13 procenty řadí mezi speciály, je uveden v reflektoru, objem alkoholu nese levé a obsah lahve pravé světlo.“
 • Zvětšení varny bylo úspěšně hotové. V pivovárku bylo otevřeno 21 a 22 prosince 2015. K mání byly Rubínový Kokeš (polotm. 13°) a Ležící Kokeš (svět. 11°). Mezi svátky byl pak ještě Sváteční Kokeš (polotm.12°).