Minipivovar Vojanův dvůr Praha

 

   fotogalerie

   etikety

adresa: U lužického semináře 119/21, 118 00 Praha 1 – Malá Strana

www.vojanuvdvur.cz

e-mail: rezervace@vojanuvdvur.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 
 • V květnu 2023 novinka Saturn Ale 12°. Světlé, svrchně kvašené, plné pivo se středně plnou chutí krásně zakulacenou přidáním ovesných vloček, které zjemňovaly vyšší hořkost. V pivu dominoval český chmel Saturn, který pivu propůjčil chutě a vůně tropického ovoce, citrusů a květin. 12% EBC, IBU: 43, 5,2% obj. alk.
 • V říjnu 2022 na čepu Autumn IPA. Polotmavé svrchně kvašené silné pivo, které se skládá ze čtyř druhů ječných sladů. Díky nim má svou měděnou barvu a plnost doprovázenou chutí a aromatem citrusů, maracuji a broskví. Velké množství použitého chmele zajišťuje vyšší hořkost 6,0 % alk.
 • V srpnu 2022 na čepu Session Grep IPA (12 %, alkohol 5,5 % obj, IBU 47). Světlé plné pivo, svrchně kvašené, které bylo uvařeno ve stylu India Pale Ale. Pivo mělo výraznou hořkost, získanou silně aromatickými chmely. Tu doplnili čerstvě vymačkanou šťávou z červených grepů, díky které se pivo stalo výjimečně šťavnatým.
 • V červenci 2022 novinka Summer Blond Ale (9° / 3,5% Alk / IBU 39). Lehké svrchně kvašené pivo vařené ve stylu blond ale. Střední hořkost doplněná lehkými tóny grepu a tropického ovoce přímo vybízí k dalšímu napití.
 • Na konci roku 2021 vánoční novinka – Christmas Amber Ale. Svrchně kvašené silné pivo, vařeno ze čtyř druhů ječných sladů, které pivu dodaly jeho jantarovou barvu a karamelovou chuť. Lehký nádech pomerančové kůry, skořice a jemně kořenitá chuť s výraznou hořkostí skvěle doplnily vánoční náladu.
 • Sládek Robert Maňák připravil na únoru 2021 tradiční světlé pivo vařené podle klasické české receptury – světlý ležák 12°. Tři druhy sladu daly pivu vyváženou zaoblenou chuť a dva druhy chmele příjemnou hořkost a čerstvost s kořeněnou bylinnou vůní.
 • V lednu 2021 v nabídce Světlý ležák 12°, Rubín 13°, Christmas Porter 16° a American Pale Lager 13°.
 • Novinka v srpnu 2020 – Summer Blond Ale. Lehké svrchně kvašené pivo vařené ve stylu Blond Ale. Skvěle se hodilo do horkých letních dnů. Střední hořkost doplněná lehkými tóny grepu a tropického ovoce.
 • Od 17.1.2020 na čepu novinka – Rubín & Amarillo New England IPA.
 • Od 21.10.2019 nové pivo – Mosaic IPA je osvěžující s intenzivní ovocnou vůní a suchou chutí. Chmelová hořkost je zde střední až vyšší, přesto příjemná a výborně vyvažující sladovou složku.
 • Od 19.10.2019 nové pivo na čepu – Hefeweizen. Tradiční bavorské pšeničné pivo, vařené z nejméně 50% pšeničného sladu a speciálních kvasnic, které dávají vůni hřebíčku a banánů. Dvourmutový výrobní postup a nízká míra chmelení umožňují příjemnou chuť obilí, chleba, pšenice a ječného sladu.