Po sto čtyřiceti letech se do Suchdola vrací výroba piva. Katedra technologických zařízení staveb při České zemědělské univerzitě si v dubnu 2006 na svatého Jiří otevřela pokusný školní minipivovar a uvařila první várku piva -světlý ležák. Suchdolský Jeník než uzrál, tak si ještě ve zdejší minilaboratoři musel přes prázdniny poležet. Jméno zde dlouho nehledali. Místní rektor se jmenoval Jan, tak pivo pokřtili Suchdolský Jeník.
Napoprvé uvařili studenti pod vedením zkušeného sládka Ladislava Chládka 500 l piva. Pivovar byl už dvaadvacátým pivovarem, který pan Chládek vyprojektoval. Navrhoval třeba pět a půl kilometru dlouhé pivní vedení se 174 výčepními kohouty v Sazka Areně nebo Novoměstský pivovar. Školní pivní laboratoř zabírala půlku haly. Uprostřed místnosti se tyčily dvě nablýskané mosazné varny. Ty by podle plánů autorů minipivovaru mohly po prázdninách zásobit pípy až pěti restaurací univerzitního areálu.
Pivovar byl otevřen v dubnu v roce 2006. Roční kapacita pivovaru je 300 hektolitrů, v jedné várce se uvaří 10 hektolitrů.Výrobou piva navazuje na tradici bývalého suchdolského pivovaru na Brandejsově statku, který patřil Emauzskému klášteru v Praze.
Suchdolský Jeník je nefiltrované a nepasterizované pivo se zákalem vytvořeným kvasinkami.Výukový a výzkumný minipivovar je součástí Katedry technologických zařízení a staveb Technické fakulty ČZU.
Informace o
pivovaru zde uvedené mají pouze neoficiální charakter.
Doporučuji navštívit oficiální stránky pivovaru.