Pivní speciály konce roku 2012

Autor: administrator <raberia(at)centrum.cz>, Téma: Pivní toulky, Vydáno dne: 30. 10. 2012

Rovnou tři vánoční speciály připravil ostravský minipivovar Biovar. Nabídl ořechovou černou třináctku Blackdog, pak pivo Firedog s chutí chilli, to je také třináctka, a nakonec dvanáctku s příchutí černého bezu.

Zámecký pivovar Ostrava-Zábřeh: polotmavá třináctka s kaštanovou příchutí.

Pivovar Mazák Dolní Bojanovice: v prodeji Vánoční speciál polotmavý.

Pivovar a restaurace U Tří růží Praha: v době předvánoční připravili opět nový druh piva. Jedná se o Christmas Amber speciální polotmavé, spodně kvašené pivo středně hořké chuti a jantarové barvy se specifickou chmelovou vůní. Pivo bylo uvařeno klasickým postupem ze 4. druhů sladů a 2. druhů českých chmelů. EPM 16%, ALC: 6,5% obj.

Minipivovar Jeseník: na konec roku 2012 připravili kromě klasické stálé nabídky také Hřebíčkovou desítku, Zázvorovou desítku, Kávovou jedenáctku a Sváteční tmavou patnáctku.

Na Rychtě Ústí nad Labem: limitovaná edice Vánočního Ústečanu 14° v balení 2 x 0,5 litru za 155 Kč. Dne 31.12.2012 se bude narážet Novoroční speciál - 13° jantarová (pivo bavorského typu).

Broumov-Olivětín: zákazníci mohou nově ochutnat nefiltrované pivo s příchutí Absinthu. Před koncem roku uvedou na trh Vánoční ležák s pomerančem a skořicí ve světlém i tmavém provedení.

Plzeň minipivovar U Pašáka: na čepu Vánoční speciál 13° světlé vanilkovo-skořicové pivo.

Olomouc Svatý Kopeček: po 15.12. budou mít v nabídce speciály: Milk Stout 15,8 % svrchně kvašený (alk.7,2% obj.), dále spodně kvašené Vánoční polotmavý speciál 14,4% (5 sladů, alk.6,8 % obj.), Vánoční světlý speciál 13,4% (2 slady, alk.6,2 % obj.) a Vánoční tmavý speciál 13,5 % (4 slady, alk.6,2% obj.).

Pivovar Mamut Mikulov: navařeny dva speciály - Mamut černý 13° (EPM: 13,2; alk.: 5,3 %) a Mastodont 14° (EPM: 14,2; alk.: 5,5 %).

Sousedský pivovar Bašta Praha: na čepu 14° Vánoční s vanilkou a hřebíčkem.

Novoměstský pivovar Praha: chystá od 10.12. prodej Vánočního 14° polotmavého speciálu v 5 l soudcích. Od 17.12. pak bude pivo také na výčepech a 1 l lahvích k prodeji.

Minipivovar Kunc Hodonín: na čepu mj. sváteční speciál Blázen 15° (28 Kč) a 11° skořicová.

Podklášterní pivovar Třebíč: sváteční speciál - Cornel Pale Ale 15°.

Minipivovar Balkán Uherský Brod: na čepu sváteční speciál Zlatý Havran 14° tmavé.

Pivovárek Na kopečku Svitavy: na konec roku připraven Vánoční 14° speciální ležák.

Minipivovar Vojkovice: Vánoční speciál - světlá třináctka.

Minipivovar Dolní Sklenov: vánoční speciál s názvem Černobílý med.

Minipivovar Moritz Olomouc: na konec roku navařeno černé pivo Černá Tereza 13° a třísladová světlá dvanáctka se zázvorem.

Starokladenský pivovar: na konec roku připraven Vánoční speciál 24° (tmavé pivo s podílem nakuřovaného a irského sladu).

Minipivovar Labuť Litoměřice: ke konci roku budou mít na čepu kromě tradičních ležáků, dva speciály - oba svrchně kvašené a to 13° Ale a tmavou 14°.

Sokolov pivovar Permon: Vánoční speciál Ale Pale (svrchně kvašené pivo inspirováno americkými pivovary. Při výrobě použili americké chmely a slad přímo určený k výrobě piv typu pale ale. Pivo je chmeleno jak klasicky, tak dvojfázově za „studena“. )

Minipivovar U Tří králů Prostějov: čepuje se vánoční Vídeňský speciál 13°.

Minipivovar Vítek z Prčice: zde na konec roku připravili Bavorský Bock 16° světlý a pro zpestření sortimentu Irský Sout 14° černý.

Radniční restaurace a pivovar Jihlava: na konec roku uvařili Vánoční zázvorový speciál s medem 13° (polotmavý speciál, alk.: 5,3%, EPM: 12,8° plato, spodně kvašený, složení: český, mnichovský a karamelový slad, žatecký chmel a Nový Zéland Hallertau Aroma, čerstvý strouhaný zázvor, čerstvý med).

Minipivovar U Stočesů Rokycany: na Vánoce chystají višňovou 16°.

Pivovar Magnát Štiřín: od 6.12. na čepu 16° světlý ležák - Vánoční speciál.

Pivovar U Komárků Rohov: asi od 15.12. bude v prodeji Vánoční jantarový speciál 16° .

Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem: na čepu již 14° Adventní, nachystána 13° Novoroční.

Pivovarský dvůr Chýně: od 3.12. na čepu 14° světlá Vánoční.

Richter Pub Praha: na prosinec připravili pivní speciál Bock 16° se silnou sladovou příchutí a Vánoční speciál.

Šumavský pivovar Vimperk: na čepu Vánoční medový speciál 15°.

Pivovar Moravský Žižkov: na čepu od 15.12. Žižkovský Vánoční Speciál 13°.

Lety MMX: na konec roku připraven speciál Stout.

Dobřany: na prosinec mají připraveny dva druhy vánočního piva: Dobřanský Anděl 23° (světlý extra speciál, 9,5 % alk.) a „DPH“ tedy Dobřanské Pivo Hořké (svrchně kvašený světlý speciál 15°).

Pivovar Kozlíček Horní Dubenky: před vánocemi bude k mání Javořický polotmavý speciál 14°. Toto pivo zde vaří pouze v zimním období.

Minipivovar Mostecký Kahan: Medová 16° se bude narážet 21.12.2012.

Zámecký pivovar Chyše: od 1.12. točí Vánoční speciál 22° a od 8.12. budou čepovat speciál Sierra Amber 17°.

Pivovar Krásná Studánka: světlý Vánoční ležák 14°. Naráží se 20.prosince.

Minipivovar U Holubů Bílovec: na konec roku je nachystána polotmavá 16° s příchutí skořice a badyánu.

Kounický pivovar: od 1.12. na čepu Vánoční tmavá 14°.

Poddžbánský pivovar: od 8.12. bude na čepu nový speciál Granát 14°.

Minipivovar U Richarda Brno-Žebětín: od 5.12. začínají točit Vánoční speciál se skořicí a pravou vanilkou.

Břevnovský pivovar Praha: speciál Břevnovské Abbey. Jedná se o 17° pivo, svrchně kvašené s jemnou ovocnou a koriandrovou chutí a vůní. Do prodeje půjde od 10. prosince.

Chrám chmele a piva Žatec: ode dne 4.12. budou točit Chmelovou královnu 13°.

Staročeský pivovárek Dobruška: od 3.12. bude v prodeji vánoční várka 13° polotmavého speciálu Muderlant. K dostání v Prodejně pivovaru v PET lahvích 1 l a 1,5 l, a sudech KEG 20,30 a 50 litrů.

Kutílkova palírna a pivovar Žlebské Chvalovice: na vánoční svátky uvařili pivní speciály: Tmavá Perníková Šestnáctka, Světlá Čtrnáctka, Vídeňská Červená Třináctka.

Domácí pivovar a restaurace Magistr Brno: Vánoční speciál 16° (Bock Bier) na čepu od 30.11.2012.

Minipivovar U krále Ječmínka Prostějov: od začátku prosince na čepu 16° Vánoční speciál.

Kácov: tradiční tmavá Vánoční 13.

Klášterní pivovar Strahov: Speciální polotmavé pivo, vánoční, stupňovitost 19°, obsah alk. 7,7 % obj. Nejsilnější pivo z kolekce. Celosladové spodně kvašené pivo. V chuti se objevuje použitý český, mnichovský, karamelový a karapils slad. Spadá do kategorie Doppelbock. Slavnostní požehnání 4. prosince.

Luční Bouda: Vánoční tmavý speciál 19° paroháč. Na výčepu se objeví v období Vánoc.

Pivovar Svatý Ján Polepy u Kolína chystá speciál s názvem Mamba. Jde o jantarový "Quadruple bock" - spodně kvašená šestadvacítka. K ochutnání bude ke konci roku 2012 a pak po částech z archivu. Plněn je do okrasných číslovaných láhví 0,25 l, ve kterých bude moci dlouho zrát.

Pivovar Zubr Přerov na předvánoční trh uvede čtrnáctistupňové pivo Maxxim.

Minipivovar Radnice: Vánoční speciál - tmavá 13°

Slaný pivovar Antoš: Vánoční medový speciál na čepu od druhého adventního víkendu

Bohumín: Skřečoňský žabák - 15° sváteční (ze 3 druhů sladu a žateckého chmele - poloraný červeňák. Obsah alkoholu 6,7 % )

Česká Třebová pivovar Faltus: sváteční speciál 16° polotmavý ležák Kryštof.

Již tradičně ve vánočním období zde rozšíří nabídku piv. Od 5.12. se kromě stálých piv točilo 5 vánočních speciálů: Puškvorcový (světlé ochucené, alk.5,7 %), Vánoční bock (světlé, alk.: 5,8 %), Sváteční pivo (vařeno kombinací 5 druhů sladů s přídavkem medu, skořice a hřebíčku, alk.: 4,8 %), Dvojitý Hastrman (polotmavé s výraznou sladovou chutí, alk.: 7,0 %), Staročeské bílé vánoční (polotmavé, svrchně kvašené, alk.: 6,0 %). V zásobě zde mají ještě Zimní speciál, Belgický Witbier a U.S. IPA Bledá tvář.

Speciál Holba Šerák 13,51, tentokrát polotmavý, uvařili v pivovaru Hanušovice speciálně u příležitosti Vánoc. Celkem 1200 hl tohoto jedinečného piva obohatí vánoční nabídku značky.

Litovel: Vánoční Gustav je speciální pivo z ječmenného sladu se stupňovitostí 13,5 a šesti procentním obsahem alkoholu, vařený podle staré receptury. Jde o nefiltrované pivo jantarové barvy s mírným zákalem. V prodeji je Litovelský Gustav v sudech a speciálních skleněných lahvích s objemem 1,5 l které restaurace nabídnou svým štamgastům. V obchodní síti je vánočním zpestřením Sváteční Speciál 13º v balení multipack s 8 lahvemi.

Pelhřimov: Vánoční Speciál Poutník 14° v prodeji od 12. 11.

Pivovar Malenovice: od 17. 12. 2012 bude v prodeji Vánoční Speciál 14°.

Ratíškovice: 12° vánoční vídeňský ležák.

Vyšší Brod Pajzl u Jakuba: dne 7.12. proběhne slavnostní naražení Světlé Vánoční 19°.

Šťáhlavy: Radoush Bock (tuto úplnou novinku představí před vánocemi, je to pivo typu bock v polotmavé verzi s nádechem do rubínu)

Vratimov Ve Dvoře: na vánoce Medová 12°.

Vojkovice U Koníčka: od 21.12. na čepu Vánoční 13° světlé speciální.

Sentice Kvasar: na Vánoce připravili jednu várku Vánočního speciálu. Prodej bude zahájen 3.12.2012 a k dostání bude do vyprodání zásob. Bude to 12° plnější pivo s jemně karamelovou příchutí a mírně vyšší barvy.

Sousedský pivovar Bašta: 13° Vánoční Hřebíčkovo – Vanilková.

Již tradičně uvařil sládek Rodinného pivovaru Chodovar pro sváteční čas konce roku něco opravdu výjimečného. Opět je tu Vánoční speciál 13°, který v sobě snoubí nezaměnitelnou lehce nasládlou chuť sladu s rafinovanou jemnou hořkostí, to vše v nádherné originální patentní lahvi Chodovar.

Únětický pivovar: dne 8. října 2012 byly uvařeny první dvě várky letošního Vánočního speciálu. Pro velký úspěch loňské receptury se rozhodli pro stejné pivo - tedy polotmavou 13°. Těšit se na ni můžete od 17. listopadu, kdy bude slavnostně naražena.

Rychnov nad Kněžnou: dne 6.12.2012 bude zahájen prodej vánočního speciálu 15° Habrováka v lahvích i sudech.

Svijany: od listopadu si budou zákazníci moci ve vybraných obchodech koupit vánoční multipack Svijanského Mázu 11 % s dárkem. Každý multipack bude obsahovat jeden dárek, např. tričko, kšiltovku, šle, kulicha nebo ponožky a spoustu dalších drobností.

Havlíčkův Brod: Rebel Vánoční speciál. Toto vícestupňové pivo najdou zákazníci na pultech prodejen od druhé poloviny listopadu až do Vánoc. Speciál bude k dispozici jak ve standardním balení, tak i ve vánočním multipacku s dárkem.

Minipivovar Koliba Litoměřice: dne 9.11. Svatomartinské posvícení 2012, na čepu mj. Svatomartinský pivní speciál (jedná se o svrchně kvašené pivo typu Amber jantarové barvy v stupňovitosti 19°. Tohoto piva je vyrobeno pouze 200 l a bude na čepu od Svatomartinského posvícení do Silvestra. Zbytek bude stočen do 0,5 l patentních lahví)

Minipivovar Syrovín: na konec roku 2012 se rozhodli uvařit Vánoční Syrovar Speciál 13° zázvor a med světlé a Novoroční Speciál 13° extra tmavá.

Nabídku Pivovaru Chotěboř před Vánoci opět rozšíří 13,5-stupňový Speciál. Oblíbené pivo s karamelovou příchutí je distribuováno jen při svátečních příležitostech, jakými jsou Vánoce či Velikonoce. Speciál poputuje do běžné distribuční sítě na přelomu listopadu a prosince, připraveno bude celkem 15 tisíc půllitrových lahví. K dostání bude i v dárkovém balení.

Šťáhlavy: ke dni 21.12. 2012 připravují „Pivo Páté Dimenze“. Mok s EPM 12 % ojedinělého složení, kvašené spodně vyrobené z pěti sladů a pěti chmelů a bylin, pivo bude mít samozřejmě také svou etiketu a čepovat se bude v rámci tohoto magického data.