Můj narozeninový dárek. Pivo trochu jinak.

Autor: administrator <raberia(at)centrum.cz>, Téma: Pivní toulky, Vydáno dne: 08. 11. 2012


Milí kamarádi pivaři,


rád bych se s Vámi podělil o jeden z mnoha zajímavých zážitků, které jsem s pivem prožil.


Nedávno jsem oslavil kulatiny a to 60. Být žena, tak to nepřiznám, ale jako muž jsem na ně pyšný. Vždyť dnes je to opravdu důvod k oslavě.

Měl jsem trochu obavy, co mi má široká a povedená rodinka nadělí. Představy byly opravdu deprimující. Říkal jsem si, že mě určitě nadělí důchodcovské papuče, houpací křeslo nebo snad dokonce štěně, kterým mě už několik měsíců předem strašili. Kdyby to tak bylo alespoň pivní štěně, to bych se zaradoval. Ale myšleno bylo štěně živé. Prý abych měl trochu pohybu.

Takže jsem se na oslavu zase až tolik netěšil, při představě, co vše mě se štěnětem čeká. Procházky v mrazu a dešti mě opravdu nelákaly. ALE. Nakonec se ukázalo, že mě moji bližní mají rádi, byť je občas se svými vrtochy pěkně rozčiluju.

Čekal na mě při slavnostní tabuli nakonec docela malý balíček. „No, nepředali se, nic moc velkého to není “ říkal jsem si v duchu. Ale taky mě napadlo, že do takové malé krabičky se psí štěně naštěstí nevejde. Začal jsem balíček rozbalovat, uvnitř červená krabička, ještě stužky. Áááááá, překvapení, jaké jsem opravdu nečekal a ani v první chvíli netušil, co mě čeká.

Na pěkném papíře bylo napsáno věnování, že mi moje rodina přeje krásné zážitky a plno neopakovatelných zážitků při „ Luxusní pivní lázni pro dva“. Tak přeci jen pivo, dokonce se v něm budu i koupat. A můžu si vzít sebou i druhou osobu! Všichni mě sledovali a čekali, co já na to. No, ani jsem nemusel vlastně nic říkat. Byl jsem nadšený. Ostatně moje radost je vidět i na fotkách z oslavy.

A protože jsem se moc těšil, jak se naložím do pivní lázně a přitom budu pivečko popíjet, tak jsem hned zavolal do agentury, která poukaz vystavila, a zarezervoval si termín. Cestu do Chodové Plané jsme strávili v dobré náladě. Nakonec jsem sebou vzal ženu, sice má pivo ráda sice míň než já, ale taky si zaslouží trochu toho odpočinku a prý se po pivní lázni mládne. :-).

Na recepci jsme se ohlásili a usměvavá paní recepční nás zavedla do místnosti,kde se pivní koupele dělali. Ukázala nám, kde se máme vysvléknout, dostali jsme osušky a přesunuli se ke kádi, kterou nám napustila teplou minerální vodou, pak do ní přidala chmel, bylinky, kvasnice – ty jsou prý skvělé na pokožku. Pak jsme si do pivní koupele lehli. Lázeň měla příjemných 36˚C. Byť máme oba s manželkou pár kilíček navrch, sedělo se nám v ní oběma pohodlně. Každý jsme dostali půllitr piva místní výroby. Pánové, ani si neumíte představit, jaká to byla pohoda. Všude jen vůně piva.

Po 20 minutové koupeli jsme byli zabaleni a uloženi na odpočívací lehátka, kde prý naše tělo vstřebávalo vitamíny, minerály a vůbec všechny ty úžasně léčivý a regenerační látky. Je pravda, že po koupeli jsme měli kůži jemnou a hladnou, jak naše dvouletá vnučka.

To ale ještě nebylo vše. Pak jsme se přesunuli do pokoje, kde jsme měli domluvenou masáž. Né že bych byl na tohle mazání nějak stavěný, ale jak jsme byli po té koupeli, odpočinutí a zrelaxovaní, tak jsem si tak trochu zdřímnul. Kdyby mi to žena důrazným probuzením nepřerušila, ještě bych tam ležel a nechal se masírovat.

Úplně na závěr nás čekala večeře v místní restauraci. Měli jsme kredit 350 Kč na osobu, já si dal vepřové špalky na černé pivu a manželka chodovarskou baštu. A k tomu samozřejmě pivečko – kvasnicový Chodovar.

Pánové, věřte nebo ne, ale koupel v pivu je báječná záležitost. Výborně si odpočinete a budete se cítit jako nový člověk. Chci tímto poděkovat rodince, že mi dali tento pivní zážitek a manželce, která jej se mnou prožila. A k Vánocům bych rád dostal pivní lázně do Rožnova :-).