V Golčově Jeníkově se budou Loučit s pivovarem

Autor: administrator <raberia(at)centrum.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 26. 02. 2017Umíráček zazvonil pivovaru v Golčově Jeníkově v roce 2009, neboť byl v červnu nečekaně zbourán. Tehdejší majitel areálu budovy nechal pobořit, ale dále již ve svém úsilí nepokračoval a zbořeniště zůstalo jako němá výčitka uzavření zdejší pivovarnické historie.

Zastupitelstvo v Golčově Jeníkově schválilo v říjnu 2015 odkoupit od soukromého vlastníka (firma Banaz) pozemky pod bývalým pivovarem za více než čtyři miliony korun. Na pozemcích byly v té době základové desky budov, celý povrch areálu byl pokryt betonem a asfaltem. Sklepy měly zřícené klenby.

Na konci května 2016 stále probíhala jednání o prodeji.
V průběhu roku 2016 se podařilo převod dokončit a v únoru 2017 byla zahájena rekultivace pozemků. Po dokončení rekultivace by zde měla vyrůst zástavba rodinných domů, která naváže na zástavbu z minulých let.

Vedení města by se rádo symbolicky rozloučilo s pivovarem a chtělo připomenout lidem co pro Jeníkov znamenal a co bohužel ztrácí a zároveň vzpomnělo na lidi, kteří v pivovaru pracovali.
Proto se rozhodli uspořádat 1. července 2017 od 13:00 hodin vzpomínkovou akci pod názvem „Loučení s pivovarem“, kde by formou pivní slavnosti uzavřeli pivovarnictví ve městě. Akci přijedou podpořit pivovary z regionu a bude ji doprovázet bohatý kulturní program a výstava na Goltzově tvrzi.Neobvyklé osudy zaniklých pivovarů – Golčův Jeníkov >>>