Novinky
Mapa činných pivovarů ČR:


Minipivovary vzniklé v roce 2021: Minipivovar EFI Brno

Kvíz: Interiéry restauračních minipivovarů
vstupte >>>

KVÍZ: Minipivovarský místopis
vstupte >>>

Pivovarské zajímavosti
- Odkud vzal bílovecký minipivovar své jméno
- Jak vznikl Pivovar Nová sladovna
- Proč byl uzavřen ostravský Strassmannův pivovar
- Proč byl v 19. století vydrancován královédvorský pivovar
- Pivní značka Novopramen
- Kde se vařilo Velkopražské pivo

»»» další článkyTop články
Vznik piva typu India Pale Ale
(15. 03. 2011, 88882x)
Výroky o pivu
(21. 12. 2010, 88686x)
Energetická hodnota piva
(12. 02. 2008, 83620x)
Hoegaarden
(12. 01. 2009, 77888x)
Historie pivovaru Heineken *
(23. 02. 2010, 73906x)
Bohové piva *
(17. 04. 2010, 72307x)
Neobvyklé názvy piv
(14. 12. 2011, 65593x)
Pivo Tactical Nuclear Penguin
(09. 01. 2010, 64798x)
Český chmel
(26. 05. 2008, 64435x)
Spolkla globalizace České pivo?
(03. 03. 2008, 63789x)
Speciální piva Samuel Adams
(09. 11. 2008, 62654x)
Lodní pivovar AIDAblu
(01. 11. 2010, 62037x)

Nemáte pro vlastní pivovar místo ? Pořiďte si mobilní minipivovar


Předkládám čtenářům text o zcela novém produktu v oblasti pivovarnické technologie.
Pivní turistika je fenoménem posledních let, který se začal projevovat zpočátku jen u cyklistů, nově také u turistů cestujících vlakem, autem, ale i po svých. Provozovatelům restaurací jistě neuniklo, že především mnozí cykloturisté si hledají pro své výlety cíle, v nichž se mohou občerstvit dobrým domácím pivem a chutným jídlem za rozumnou cenu. Jestliže dříve cyklisté zastavovali u kterékoliv hospůdky, dnes neváhají absolvovat i desítky kilometrů dlouhé túry na vzdálená místa, kde se nachází restaurace s nabídkou vlastního piva. Tam pak vypijí i několik piv na jedno posezení, než vyrazí za dalším cílem - často dalším minipivovarem. A tak malé pivovárky rostou jako houby po dešti. Монстр Хай Монстр Хай


Minipivovar by chtěl každý hostinský, ale překážek není málo ...

Dobrý záměr je jedna věc, ale jeho realizace druhá. Pořízení minipivovaru není právě levná záležitost, nehledě na to, že je potřeba pro něj mít v restauraci potřebný dosud nevyužívaný prostor, anebo zainvestovat další nemalé peníze na rozšíření objektu o přístavbu. Často provozovatel restaurace není ani tím, komu objekt restaurace patří, a hostinskou činnost provozuje jako nájemce. Investovat své peníze do cizího není právě dobrou cestou k posílení pozice vlastního podniku.

Jestliže se v popsané situaci sami poznáváte a přesto se nemíníte vzdát představy vlastní nabídky piva, pak pro Vás máme řešení. Pořiďte si mobilní kontejnerový minipivovar.


Mobilní minipivovar je vhodný takřka pro každou restauraci

Ostravská společnost Mobilní pivovary s.r.o. je jedinou firmou na světě, vyrábějící mobilní minipivovary zabudované do kontejnerových skříní. V čem je toto řešení zajímavé ?


Především se majitel mobilního pivovaru nemusí zabývat otázkou, kam do restaurace minipivovar umístit. Stačí najít dostatek místa pro umístění kontejneru (pro nejmenší model stačí 7,5 x 3 metry) nejlépe za restaurací, ale klidně i na druhém konci obce, třeba na zahradě rodinného domu, kde provozovatel bydlí. Podmínkou je jen připojení kontejneru na pitnou vodu, kanalizaci a elektřinu, přičemž odebranou energii a vodu si minipivovar měří vlastními měřiči pro účely snadného rozúčtování.

Dále pak se majitel minipivovaru nemusí obávat zracené investice, pakliže by se v budoucnu rozhodnul objekt restaurace opustit - například z důvodu výpovědi nájmu anebo jednoduše proto, že kapacita nebude stačit přílivu nových hostů ... a proto si přece pivovar chce pořídit, nebo ne ? Ale i když je restaurace ve vlastnictví provozovatele minipivovaru a je schopná pojmout dostatek hostů, přesto musí majitel minipivovaru počítat s budoucím rozšiřováním výrobní kapacity pivovaru a jeho výstavu. Většina majitelů minipivovarů vám potvrdí, že po spuštění výroby piva netrvalo dlouho a návštěvnost restaurace vzrostla i na čtyřnásobek. Místo původní obavy, aby na sebe pivovar vydělal, mají nyní starosti s tím, kam umístí další kvasné tanky a jak posílí varnu.


Začněte malým minipivovarem a postupně jej rozšiřujte jako stavebnici

Mobilní minipivovary MOBBEER jsou koncipovány jako modulární řešení. Dopředu se počítá s tím, že provozovatel restaurace si nejprve pořídí minipivovar menšího výkonu a výstavu. Teprve až se mu výroba piva rozjede a restauraci začne navštevovat dostatek hostů, přistoupí k navýšení výstavu a později i k posílení varny. S moduly MOBBEER to není žádný problém. Nestačí výstav ležáckého sklepa ? Přikoupíte další modul a rozšíříte výstav třeba na pětinásobek. Nestačí už výkon varny ? Vyměníte modul varny za varnu s větším výkonem a stávající varnu jednoduše prodáte. Nový majitel si ji odveze na návěsu nákladního auta a hned zítra už může vařit vlastní pivo.


Zajímavým řešením je i varna zabudovaná napevno v objektu restaurace (sládek vaří pivo před zraky hostů) a moduly ležáckých sklepů umístěné vně restaurace, když na ležácký sklep není v budově místo. Anebo opačné řešení, kdy restaurace má kvasné tanky umístěné ve vlastním sklepě, ale modul varny je v kontejneru za domem.

Z uvedeného výčtu možností je zřejmé, že variabilní modulární řešení minipivovaru najde svoje uplatnění především v těch restauracích, kde je pro minipivovar málo místa anebo místo žádné.


Moderní řešení zajistí nízké náklady na vaření vlastního piva

Mobilní pivovary MOBBEER mají také řadu dalších vlastností, pro které je přinejmenším zajímavé o nich uvažovat. Výhodou je jednak jejich pořizovací cena, která ve srovnání s investicí do stavebního řešení kamenné budovy není nijak vysoká a lze u ní očekávat velmi krátkou návratnost. Dále pak výrobce klade důraz na vysokou efektivitu výroby piva, kdy díky využití rekuperace tepla využívá maximálním možným způsobem každý joule energie a dokáže tak například ztrátové teplo vznikající při chlazení mladiny využít k ohřevu další várky piva v kotli. Promyšlený sanitační systém všech nádob a pivních cest zajišťuje až o polovinu nižší spotřebu vody na vyrobený hektolitr piva, než je běžné u starších typů minipivovarů. Sloučení funkce rmutomladinové pánve a scezovací pánve do jediného funkčního celku pak šetří místo v minipivovaru pro další potřebná zařízení. Jinými slovy - málokterý minipivovar vyrobí pivo s tak nízkými pořizovacími i provozními náklady, jako kompaktně navržený mobilní pivovar MOBBEER.


Jeden pivovar - dvě sezónní provozovny

Napadlo nás zajímavé využití mobilního řešení minipivovaru pro provozovatele, kteří provozují jinou restauraci v létě, například u přírodního koupaliště, a v zimě se pak přesunují za lyžaři do jiné provozovny v horách. Mobilita minipivovaru jim umožní pivovar jednoduše převézt na jiné místo a vařit pivo každý půlrok někde jinde. Anebo minipivovar na zimu pronajmout i se sládkem provozovateli zimního střediska a od jara zase vařit ve svém.


Kontejnerové minipivovary pro malé hospůdky i velkovýkrmny hostů

Firma Mobilní pivovary s.r.o. vyrábí minipivovary MOBBEER ve čtyřech základních řadách, odstupňovaných podle kapacity varny - od 150 litrů do 600 litrů objemu vystírací pánve. Nejmenší minipivovar MOBBEER Starter 150 lze pořídit již od 1.590.000 Kč, cena nejvýkonnějšího minipivovaru MOBBEER Profi 600VSK-108 s varnou 600 litrů a ročním výstavem až 1872 litrů piva za rok (s možným rozšířením o další modul ležáckého sklepa) atakuje cenu 3.500.000 korun. Z nabídky si tedy vybere jak malá hospůdka, tak i velké sítě restauračních zařízení s několika restauracemi či zábavními podniky. Případně také ten, kdo vlastní restauraci nemá, ale chtěl by sám pivo vařit a prodávat odběratelům.


Zákazník se nemusí vlastně o nic starat

Provozovatel mobilního minipivovaru MOBBEER může využít i řady služeb, poskytovaných výrobcem, z nichž nás zaujala například služba nazvaná legislativní servis - výrobce minipivovaru nabízí zákazníkovi vyřízení všech povolení, potřebných pro zřízení a provozování minipivovaru. Zajímavou službou je také brand servis, zahrnující, vytvoření vlastní značky piva na klíč profesionálním grafikem ( název, logo), a dodání marketingových předmětů (vývěsní štít, výčepní stojan, pivní tácky, pivní sklenice, propagační letáky, nášivky na pracovní oblečení pro obsluhu) a další marketingové služby, bez nichž nelze pivovarský business úspěšně rozjet a provozovat.


autor: Aleš Jakimov

| Autor: administrator | Vydáno dne 09. 01. 2013 | 7296 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Ze světa
Mapa historických pivovarů

Pivovary činné na území Čech, Moravy a Slezska v 19.století. Zatím je lokalizováno 816 provozů. »»» vstupte
Galerie pivních etiketPrávě je zde 14 059 etiket českých pivovarů. Průběžně doplňováno. >>>

Galerie přepravek Jirky Pertlíka


Je zde 157 originálních snímků. »»» vstupte do galerie

Tácky pivovarů


»»» galerie tácků českých pivovarů

Historie hostinců

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR Tento web je archivován ve WebArchivu, je zkatalogizován a zařazen do České národní bibliografie a do online katalogu Národní knihovny ČR.

Copyright © Pivovary.Info 1999 - 2021

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím Web site powered by phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. TOPlist