Novinky
Po dlouhé a těžké nemoci navždy odešel pan Pavel Jákl - pivovarský historik, grafik, pivař. Poslední rozloučení s Pavlem Jáklem proběhne 25.7. ve 12:00 v obřadní síni strašnického krematoria.


Do seznamu pivovarů nejnověji přidány: Nové Hrady minipivovar Zevlův mlýn, Minipivovar Kronl Mariánské Lázně, Dvůr Králové nad Labem minipivovar Safari, Praha minipivovar Vojanův dvůr, Srbsko minipivovar.
Pivovarské zajímavosti
- Odkud vzal bílovecký minipivovar své jméno
- Jak vznikl Pivovar Nová sladovna
- Proč byl uzavřen ostravský Strassmannův pivovar
- Proč byl v 19. století vydrancován královédvorský pivovar
- Pivní značka Novopramen
- Kde se vařilo Velkopražské pivo

»»» další články

»»» galerie - beergirls

Poslední aktualizace dne 12.7.2018. Právě je zde 2049 zajímavých snímků.
Top články
Energetická hodnota piva
(12. 02. 2008, 68432x)
Vznik piva typu India Pale Ale
(15. 03. 2011, 60886x)
Výroky o pivu
(21. 12. 2010, 59902x)
Hoegaarden
(12. 01. 2009, 54027x)
Historie pivovaru Heineken
(23. 02. 2010, 47536x)
Bohové piva
(17. 04. 2010, 46782x)
Spolkla globalizace České pivo?
(03. 03. 2008, 41390x)
Český chmel
(26. 05. 2008, 41347x)
Neobvyklé názvy piv
(14. 12. 2011, 41080x)
Speciální piva Samuel Adams
(09. 11. 2008, 39963x)
Pivo Tactical Nuclear Penguin
(09. 01. 2010, 39335x)
Lodní pivovar AIDAblu
(01. 11. 2010, 39291x)
Sahti
(24. 08. 2009, 38163x)

Pivní speciály konce roku 2014

  Minipivovar Venuše Havířov: na čepu speciál Milver's Porter 17°.

  Minipivovar U Pašáka Plzeň: vánoční speciál – 13° pomerančové pivo se skořicí. Jako surovinu použili jen ty nejlepší pomeranče a skutečnou skořici, žádnou příchuť.

  Zámecký pivovar Všeradice: sládek Jiří Diviš uvařil před vánočními svátky pivo belgického typu lambic-kriek, které je již po staletí vyráběno v Belgii. Jde o pivo s ovocným základem, které dozrává za pomoci cukrů obsažených v přidaných višních.. Základem všeradického lambicu je svrchně kvašené pivo 13% s obsahem alkoholu 5,5% obj. Pivo je laděné do temně červené barvy za použití několika druhů ječných sladů a českého chmele. Ke kvašení byly použity kvasnice svrchního kvašení s přídavkem šlechtěných kvasnic divokého kvašení dovezených z Belgie. „V průběhu kvašení jsem pivo ochutil přírodní višňovou šťávou, která dodává spolu s divokým kvašením pivu specifickou nakyslou přírodní chuť,“ popisuje všeradický sládek.

  Pivovar Modrá Hvězda Dobřany: na Vánoce připravili světlé třiadvacetistupňové pivo Svatý Vít s obsahem deset a půl procenta alkoholu z australského a amerického chmele.

  Minipivovar Mostecký Kahan: dne 19.12. naražen Vánoční Medový speciál 15 %.

  Minipivovar Radnice: Vánoční speciál tmavá 13%.

  Rodinný minipivovar Domov - Lounský žejdlík: od 19.12. na čepu Vánoční Speciál 15°.

  Pivovar Chalupník Perštejn: na čepu vánoční IPA 15° .

  Pivovarský Dvůr Chýně: na čepu a v prodeji 14° Vánoční speciál (světlé).

  Pivovar Děčín: na čepu a prodeji Sváteční porter s kávou a vanilkou.

  Svatováclavský pivovar Olomouc: na čepu vánoční speciál Perník 13°.

  Svatokopecký pivovar Olomouc: od 15.12. mají v prodeji tyto speciály: Arcivánoční vídeňský speciál 14 % a Vánoční polotmavý speciál 13 %. Obě piva jsou spodně kvašená.

  Rodinný pivovar Neumann Mělnické Vtelno: vánoční Doppelbock dostal jméno Julda, a polotmavá lehce nakuřovaná desítka se jmenuje Vája.

  Minipivovar Groll Plzeň: vánoční černá 14° Kapr.

  Pivovar Clock Potštejn: v prodeji vánoční speciály 16° Zlatý prasátko (weizenbock) a 16° Hektor+ (helles bock).

  Beskydský pivovárek Ostravice: uvařili Vánoční speciál (polotmavý IPA, alk.: 6,7 %, žatecký a oregonský chmel).

  Minipivovar MMX Lety: Vánoční speciál MMX (spodně kvašený polotmavý plzeňského typu, 4 druhy ječného sladu, alk.: 5 %, 12,8 % EPM).

  Pivovarský dům Ostrava: po roce je tu opět Blackdog 14° (černý vánoční ořechový speciál).

  Minipivovar Veselka Litomyšl: Vánoční Bedřichův speciál poprvé na čepu 19. 12. 2014.

  Pivovar Frankies Břeclav: vánoční speciál Choco Stout 13% je na světě. Irský stout, do sucha prokvašený, méně chmelený, s nádechem hořké čokolády.

  Pivovar Černý Orel Kroměříž: od 15.12. nově na čepu 12° Vánoční speciál, vonící po mátě a skořici.

  Pivovar Koníček Vojkovice: tradiční Vánoční světlé 13stupňové pivo (alk. 5,4%) se vyrábí s využitím tří druhů chmele. Ve třetím chmelení získává pivo svou typickou a jedinečnou chuť aplikací hlávkového Žateckého poloraného červeňáku, který je pěstován na území obce Vojkovice, ale u Mělníka. Pivo je charakteristické vyšší plností, střední hořkostí, ale hlavně intenzivní pronikavou vůní. Čerstvě sklizený chmel míří přímo z chmelnic do pivovaru Koníček, a to právě v době, kdy se začíná vařit pivo na vánoce, což je počátkem října. Celkem bylo navařeno 6 000 litrů vánočního piva, které je od 12. prosince jednak na čepu, ale bude možné si jej koupit i v lahvích, PET lahvích a KEG sudech.

  Pivovar Podlesí: vánoční speciál na čepu - Podleská IPA. Je to svrchně kvašená 15-ka, chmelená výraznými českými a americkými chmely. Vyšší hořkost a výrazné aroma vytváří nevšední pivní zážitky.

  Radniční pivovar Jihlava: na čepu Vánoční - polotmavý speciál s medem a zázvorem 13°.

  Minipivovar Labuť Litoměřice: na čepu vánoční 17 % Medový speciál.

  Rožnovský pivovar: na čepu vánoční 16° tmavý speciál Habsburg, vařený dle staré receptury s pivovarským karamelem. Od 16.12. ho doplní světlý 16° speciál Baron Armín Popper. Tyto pivní speciály si můžete odnést i v 1,5 l lahvích.

  Rodinný pivovar Neumann Mělnické Vtelno: na čepu Vánoční nakouřená 10° a Vánoční bock 20°.

  Pivovar U Medvídků Praha: v prodeji vánoční pivo Kaštanové (sváteční polotmavý ležák s jedlými kaštany, k dispozici v dárkovém balení ve stylové lahvi o obsahu 1l s patentním uzávěrem.)

  Poddžbánský pivovar Mutějovice: na čepu Vánoční speciál 18°.

  Pivovar u Bulovky Praha: na čepu Vánoční Doppelbock 18 sváteční svrchně kvašené speciální pivo bavorského typu (18,1% EPM; 7,9 % alk. obj.) Tradiční vánoční speciál s přídavkem koření.

  Pivovar U Švelchů Sušice: na čepu Vánoční polotmavá třináctka plzeňského typu s hruškou a vánočním kořením.

  Slezský pivovar Havířov: na čepu vánoční Cukrouš - Vídeňský speciál 14° spodně kvašený polotmavý ležák. Vídeňský slad ve spojení s badiánem, skořicí, zázvorem a hřebíčkem dává tomuto speciálu výjimečnou chuť.

  Domácí pivovar Magistr Brno: na čepu svrchně kvašená Vánoční 15° Male, tmavá, čoko-chilli.

  Minipivovar Garage Ostrava: na čepu speciální světlý Vánoční ležák 13°, čtyřikrát chmelený žateckým červeňákem.

  Starokladenský pivovar: v nabídce nejsilnější pivo v Kladně. Vánoční speciál 24° (kombinace 7 druhů sladů a koření).

  Pivovar Matuška Broumy: v prodeji Vánoční 19 % (alk.: 7,8 %, hořkost 65 IBU). Pivo je svými hodnotami na rozmezí IPA a Imperial IPA, proto se rozhodli použít název Extra IPA.

  Minipivovar Skřečoňský žabák Bohumín: od 9.12. v prodeji Sváteční žabák 15° i dlouho očekávaný Porter 21°. A od 16.12. také I.P.A. 16°.

  Minipivovar TrubadúrTroubelice: nové pivo - 15 % Dioptrií (alk.: 7 %).

  Albrechtický pivovar Karviná: na prodej dva speciály - 15 % England OAT IPA - ovesná IPA, chmelená anglickým chmelem. 15 % Piko - Vánoční svrchně kvašené černé pivo, jemně kořeněné.

  První občanský pivovar v Chomutově: v prodeji a na čepu Vánoční speciál 14%, který je chuti poněkud více nahořklé, než jsme zvyklí u ostatních ležáků podobného typu, což je způsobeno poněkud netradičním způsobem bohatého chmelení. Jedná se o pivo nefiltrované, nepasterizované s obsahem alkoholu kolem 5 % obj.

  Pivovar Moravský Žižkov: na čepu Žižkovský vánoční speciál 13 %.

  Slavkovský pivovar: od 10. prosince přichází na čep vánoční ležák Slavkovský rubín 12 % Spodně kvašený ležák ze čtyř druhů sladů - český, bavorský, karamelový a melanoidní. Chmelen jednou odrůdou chmele a to Žateckým poloraným červeňákem, který je znám pro svou jemnou hořkost a vůni. U tohoto vánočního piva použili i studené chmelení pro výjimečné sváteční aroma. Lahodná chuť je doplněna náznaky pražených oříšků a jemnými tóny karamelu. Nevšední zážitek dokresluje tmavě rubínová barva a krémová pěna.

  Hostinský Pivovar Glokner Svachova Lhota: od 12.12. na čepu Vánoční černá 18% (porter).

  Akciový pivovar Letiny: na čepu 15% Vánoční vídeňský speciál.

  Pivovar Koníček Vojkovice: od 12. 12. se můžete těšit na Vánoční 13% (světlý) a pak na třešničku na dortu - speciál všech speciálů Štědrok (24%) - polotmavý. Ten bude na čepu 19. 12.

  Pivovar Chomout Olomouc: Vánoční Ale je svrchně kvašený světlý speciál. Je to sváteční pivo pro pomalé vychutnávání. Extra hořká chmelová chuť se směsi amerických chmelů se dokonale doplňuje s chutí čerstvého zázvoru. Barvou připomíná křupavou kůrku vánočky a ve vůni směs tropického ovoce.

  Minipivovar Pašák Plzeň: na čepu tradiční Vídeňský speciál polotmavý a Vánoční speciál z poctivých pomerančů a skořice.

  Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha Praha: Vánoční speciál Břevnovské abbey je ideální volbou k navození blížící se vánoční atmosféry. Abbey je původem klášterní pivo, svrchně kvašené, které se pilo v období půstu. V oněch klášterech bylo nabízeno poutníkům a pocestným. Pro abbey z Břevnovského klášterního pivovaru, je typická nižší hořkost a silnější ovocné tóny a celková barvitá plnost chuti.

  Minipivovar Purkmistr Plzeň: také letos před Vánocemi dozraje klenot mezi pivy - speciál typu barley wine - Lucrezia Borgia. Zájemci si mohou tento speciál v číslované lahvi rezervovat již nyní na recepci hotelu Purkmistr.

  Minipivovar Pegas Brno: připravili pivo Pegas Porter Vánoční - speciální 18 st. Jedná se o spodně kvašené, silné, tmavé pivo, vyrobené z plzeňského, mnichovského, karamelového a čokoládového sladu a chmelené anglickými chmely. V letošním roce získalo 2. místo, tedy Stříbrnou pivní pečeť v kategorii Porter & Stout na Slavnostech piva v Táboře.

  Pivovar Chotoviny: novinka Chotoviny IPA 2 xmas. Slady: Ferdinand, Carahell. Chmele: Citra, Amarillo 16 EPM, 54 IBU.

  Minipivovar Kocour Varnsdorf: v prodeji speciál Kocour 15° Christmas Ale.

  Minipivovar Permon Sokolov: v prodeji pivo Štědrovečerní 13° Jantarové světlý speciál.

  Minipivovar Kolštejn Branná připravil po roce opět polotmavý speciál s názvem Menhir o objemu alkoholu 6 %. Pivo bylo uvařeno klasickým způsobem na dva rmuty. Skladbou čtyř druhů sladu vzniklo pivo s výraznou plností a charakteristickou chutí. Jemně kořeněnou hořkost dodává tomuto pivu použitý chmel Agnus, který spolu s aromatickým Žateckým poloraným červeňákem propůjčuje výjimečný chuťový zážitek. Na čepu bude Menhir připraven již v pátek 5. 12. 2014.

  Minipivovar Radnice: dne 6.12. bude naražen první soudek Vánočního speciálu - Tmavá 13%.

  Pivovar Dobruška: připravena Rampušákova Vánoční 14 %. Těšit se na ni můžete v klasických PET lahvích, ale také v lahvích s patetntním uzávěrem o objemu 0,75 l.

  Pivovar Nová Paka: od prosince je k dostání v podnikových prodejnách, v řetězci Billa a ve vybraných prodejnách SD Jednota Nová Paka speciální edice řezaného speciálu s názvem Novopacké Třeskuté, který je vyroben ze čtyř druhů sladů a obsahuje 6,3 % alkoholu. Toto pivo bylo uvařeno v průběhu měsíce července a dozrávalo přes tři měsíce v ležáckém tanku, čímž si získalo chlebnatou chuť a přírodní nasycenost CO2.

  Zámecký pivovar Frýdlant: chystají zatím nejsilnější pivo, co kdy dělali. Jedná se o IPA 17° a poprvé by se měl objevit jako vánoční dárek na čepu při koncertu 4 kapel dne 27.12.2014.

  Pivovar Havlíčkův Brod: v prodeji vánoční polotmavý speciál Vánoční hvězda 13°.

  Minipivovar Černý orel Kroměříž: dne 12.12. příjde na čep 12° Vánoční (pivo samotné má zachováno sladovou chuť, která je zajištěna kombinací českého a bavorského sladu. Chmelová hořkost je doprovázena kořenitou chutí skořice a jemným aroma máty).

  Pivovar u Bulovky Praha: na čepu Vánoční Doppelbock 18° (sváteční svrchně kvašené speciální pivo bavorského typu, 18,1% EPM; 7,9 % alk., tradiční vánoční speciál s přídavkem koření).

  Minipivovar Klenot Radnice: na Vánoce bude speciál - silná nepasterovaná patnáctka. Šest týdnů si pěkně poležela v chládku, aby v době svátků Vám trochu rozproudila krev. Je v 1,5-litrových PET láhvích s vlastní vánoční etiketou.

  Minipivovar Kunc Hodonín: Čertovské červené pivo Švihák s přídavkem chilli nabídnou již 5.12. Speciální patnáctka Švihák Strong Bock na čepu již od 8.12.

  Kounický pivovar: od 8.12. je v nabídce pivovaru Vánoční India Pale Ale 16 %.

  Libocký pivovar Praha: na čepu Sváteční Šárecký Divoch. Je to polotmavé, spodně kvašené pivo. Mimo vody, ječného sladu, chmele, pivovarských kvasinek v něm najdete vanilku, skořici, hřebíček i pomerančovou kůru.

  Pivovar Mamut Mikulov: tradiční sváteční speciál Mastodont je připraven. Společně s novinkou Little White Mammoth (styl IPA) se dne 3.12. narazil v hostinci U chlupatého Slona.

  Pivovar Hostivar Praha: od 7. 12 bude opět na čepu Doppelbock 17°. Spodně kvašené pivo, které se vyznačuje hnědou barvou s rudými tóny, výraznou sladovou vůní a plným tělem. Hořkost je střední, objevuje se až na závěr. Stupňovitost 17,1 % EPM a množství alkoholu je objemových 7 %.

  Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem: od 1.12.po celý adventní čas můžete ochutnat světlý speciál Ústečan 14°. Jde o pivo českého typu, podávané na vánoční stůl jako nefiltrovaný, spodně kvašený speciál. Vyznačuje se lehkým zákalem, je výrazně nahořklé chuti s postupným dozníváním.

  Pivovárek Melichárek Horka nad Moravou: v prodeji Mikulášská 15% (spodně kvašený polotmavý speciál).

  Pivovar Podkováň uvařil na vánoce novou várku 14 - ti stupňového piva.

  Pivovar Pašák Plzeň: na čepu Vánoční speciál (skořice/pomeranč).

  Čerto vský speciál z jihlavského pivovaru od 5. prosince čeká v hospodách Cesty pivních znalců. Má obsah alkoholu 7,1 % a stupňovitost 16,2 %.

  Pivovar Jelínkova vila Velké Meziříčí: na čepu Harrach Vánoční speciál.

  Zámecký pivovar Ostrava-Zábřeh: speciální Mikulášská 12° s medem a chilli, polotmavý ležák. Na čepu od 6.12.

  Pivovar ZLoun Louny: narazili Vánočního Méďu. Základem je dvanáctistupňový ležák s přísadou medu, a vánočního koření, tedy hřebíčku, skořice a zázvoru. K dispozici bude též dárkové balení dvou jedenapůllitrových lahví s Vánočním Méďou a Tvrďákem, případně Lyonem.

  Pivovar Chomout Olomouc: Vánoční Ale slavnostně narazí dne 5.12.

  Městský Podorlický pivovar Rychnov nad Kněžnou: dne 6.12. začíná prodej Vánočních speciálů Kvardiana a Habrováka.

  Minipivovar Borovinka Domanín: k ochutnání nebesky lahodný Anděl 11% (pšeničný speciál) a čertovsky hořký Satan 12 % (světlý anglický ale).

  Pivovarský dům Praha: na čepu vánoční speciál – Vanilkový ležák (spodně kvašený český ležák).

  Minipivovar Kosíř Lhota pod Kosířem: v prodeji Vánoční 13° ležák se skořicí a hřebíčkem.

  Podřipský rodinný minipivovar ve Ctiněvsi: mají uvařené speciální vánoční pivo - Podřipský jantarový 13° speciál. Patří do kategorie spodně kvašených piv a vyniká vyšší hořkostí.

  Karlovský minipivovar Pod Pralesem Velké Karlovice: o Vánocích nabídnou 15° pivní speciál - světlý ležák Drdlík (okořeněný chutí skořice a sušených jablek). Od 5.12.

  Pivovar Mordýř Dolní Ředice: stejně jako vloni, nicméně letos ve větším množství, je na Vánoce navařeno sváteční pivo. V prodeji bude od 19.12. Prodej je možný v dárkovém balení (skleněná láhev různých objemů) , nebo ve standardních obalech (PET, 5l soudek, keg sud). Bude se jednat o světlou, řádně chmelenou 14 % a tmavou 14 % Líného Kominíka, s nakuřovaným sladem.

  Slavkovský pivovar: od 3. prosince přichází na čep zimní ležák - Slavkovský Medový ležák 12 % (spodně kvašený ležák ze třech druhů ječných sladů - český, bavorský, karamelový). Chmelen dvěma odrůdami chmele a to Žateckým poloraným červeňákem a Sládkem. Tyto dvě odrůdy chmele dodají pivu tu správnou hořkost a vůni. Pro ojedinělý zážitek pivo ochutili o med, který do piva přidali v tu pravou chvíli, aby si med zachoval všechny své přednosti a pozitiva.

  Minipivovar Žamberecký Kanec: nabídku piv před vánoci obohatí variantou z konopí a zázvoru.

  Pivovárek pánů z Růže Jindřichův Hradec: již 28.11. můžete ochutnat Vánoční speciál - Vítek XIVctý...se specifickou chutí vánočního koření a jemným hořkým dozvukem.

  Minipivovar Vyšší Brod: 19° Jakub Světlý Vánoční speciál. Dne 12.12.2014 od 18°° ho naráží slavnostně v Pajzlu u Jakuba, Vyšší Brod.

  Pivovar U Tří Růží Praha: nové pivo na čepu - Vánoční Amber 17% (alk: 7,2 %). Speciální polotmavé, spodně kvašené pivo středně hořké chuti a jantarové barvy se specifickou vůní. Inspirací pro sestaveni receptury byly svátky Vánoční. Pivo bylo uvařeno klasickým postupem ze 4. druhů sladů a 2. druhů českých chmelů.

  Selský pivovárek Kroměříž: vánoční speciál Jesus Christ Suprstár je už téměř hotový a v adventním čase už bude nachystán k prodeji. Jde o typ EPA (English Pale Ale), svrchně kvašené pivo anglo-saského stylu. Barva je tmavá, kaštanová, pěna je hustá a bohatá, v chuti je harmonicky skloubeno silnější sladové tělo se středně intenzivní hořkostí, která však poměrně dlouho na patře doznívá.

  Minipivovar Purkmistr Plzeň: od 26.11. na čepu Adventní speciál Purkmistr (vídeňský speciál 14%).

  Minipivovar Kunc Hodonín: připravili Čertovské pikantní pivo s nádechem pekla, na čepu od 5.12. Dále se můžete těšit na vánoční speciál vyrobený ze 4 druhů sladů. Švihák Strong Bock dle bavorského vzoru již zraje v pivovarském sklepě.

  Minipivovar Beeranek České Budějovice: na konec roku připravili nový pivní speciál Diablo Negro. Nechali se volně inspirovat tradičním irským stoutem a vytvořili čtvrtý pivní speciál. Diablo Negro je 13° tmavý speciál připravovaný z praženého sladu.

  Minipivovar Rohov: od prvního adventního víkendu až do Vánoc bude na čepu již tradičně, třetím rokem, Vánoční jantarový speciál 16%" ... tento světlý speciál sytější barvy jantarového odstínu je vařený z českého sladu plzeňského typu, dochucen je pak slady mnichovského typu a slady karamelovými ... chmelení piva je výrazně vyšší oproti méně stupňovým pivům, a to chmely z žatecké oblasti typu "sládek" a "poloranný červeňák"

  Radouš Šťáhlavy: Černí jezdci (chmel Rubín) je pivo, které budou čepovat od 25.12.

  Pivovar Šedivák Praha: na prosinec připravena Tmavá třináctka.

  Pivovar Svijany představil novou kolekci speciálně zabalených nejoblíbenějších piv. Dárkového vánočního balení se dočkaly Kvasničák, Svijanský fanda a Svijanský Máz 11%. Kromě líbivého designu se mohou pivaři těšit i na dárky v celkové hodnotě 3,5 mil. Kč, které jsou ukryté v každém multipacku Svijanského Mázu.

  Městský zámecký pivovar Oslavany: od 6.prosince na čepu v Zámecké restauraci tmavý speciál Oslavanský Onyx . Je to pivo černé,14 stupňové , které je vařeno z více druhů ječných sladů a chmeleno dvěma druhy českého chmelu.

  Pivovar ZLoun: dne 29.10. uvařil Vánočního Méďu. Dvanáctistupňový ležák dochucený medem, hřebíčkem, skořicí a zázvorem, typickým kořením používaným o Vánocích. K ochutnání bude v druhé polovině adventu.

  Pivovar Faltus Česká Třebová: na konec roku bude nachystán Vánoční Kryštof 16 % .

  Minipivovar Veselka Litomyšl : uvařen Bedřichův Vánoční speciál (stupňovitost: 15,4, alkohol: cca 6 %; slad: plzeňský, karamelový, bavorský; chmel: premiant, harmonie; na čepu od 19.12.

  Pivovar Tambor Dvůr Králové nad Labem: během prvního adventního týdnu byl stočen a distribuován tradiční vánoční speciál 14° polotmavý Klazar.

  Domácí pivovárek Velký Rybník: v období vánočních svátků rozšiřují nabídku točených piv o vánoční speciály. Od 5. prosince 2014 budou v prodeji tato piva - 17° Velkorybnický dvojitý Hastrman, 17° U.S. IPA Sedící býk, 15° Žíznivý vodník - hastrmanský dubbel, 15° Vánoční bock, 15° Puškvorcový speciál a 13° Sváteční speciál.

  Zámecký pivovar Břeclav: i letos uvařili sládci pivo Vánoční dědictví. Tmavý, nepasterovaný ležák s mírně karamelovou chutí a vůní s obsahem alkoholu 6 %. Extrakt původní mladiny je u tohoto speciálu 15,22 %. Právě druhá hodnota odkazuje na historické datum vzniku břeclavského pivovaru. Vánoční dědictví si můžete dát ve své oblíbené hospůdce nebo si jej zakoupit ve vybraných prodejnách maloobchodní sítě ENAPO. V letošním roce se speciál distribuuje v dárkovém 2 l balení nebo ve speciální skleněné láhvi o obsahu 0,65 l.

  Minipivovar Mostecký Kahan: na konec roku připraven Vánoční Medový Speciál 15°.

  Vesnický pivovar Ohrada Vísky: opět uvařen medový speciál - Vánoční 15° Meďák. Na čepu od 5.12.


| Autor: administrator | Vydáno dne 22. 11. 2014 | 3123 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Ze světa
Galerie pivních etiketPrávě je zde 11 266 etiket českých pivovarů. Průběžně doplňováno. >>>

Galerie přepravek Jirky Pertlíka


Je zde 154 originálních snímků. »»» vstupte do galerie

Tácky pivovarů


»»» galerie tácků českých pivovarů

Historie hostinců

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR Tento web je archivován ve WebArchivu, je zkatalogizován a zařazen do České národní bibliografie a do online katalogu Národní knihovny ČR.

Copyright © Pivovary.Info 1999 - 2018

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím Web site powered by phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. TOPlist

NAVRCHOLU.cz