O pivu na pivu: talk o současnosti českého pivovarnictví

O pivu na pivu: talk o současnosti českého pivovarnictví

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 07.12.2023
18:00 - 22:00

Místo konání
Craftbeer bottle shop & bar

Kategorie


Pivo a pivní kultura vůbec jsou často diskutovanými tématy napříč společností. I v našem projektu Kulturní dějiny piva jsme se jí během posledních tří let pokusili podívat na zoubek. Počas této doby jste si naším prostřednictvím mohli poslechnout přednášky zaměřené na její historický vývoj, rozdíly mezi jednotlivý zeměmi a regiony a na vliv vybraných sociálních skupin na pivovarnictví. Také jsme se dostali ke vztahu piva a církve a fungování klášterních pivovarů. Dalšími oblastmi, které jsme se pokusili postihnout, byly například literatura, kinematografie a hudba.
Obdobím, jemuž jsme se prozatím vyhnuli, je přítomnost. Jaký je stav současné (české) pivní kultury? Které trendy zmítají pivovarnictvím? Co změnil COVID? Jaká úskalí s sebou toto odvětví nese? A kam se pivní kultura ubírá? To vše se vám pokusíme zodpovědět na poslední projektové události prostřednictvím besedy s několika pozvanými hosty.
S radostí vás zveme k diskuzi s pěti osobnostmi českého pivovarnictví. Potkáte se s Jitkou Ilčíkovou (Wild Creatures), Olgou Romanovou (Beergeek/Sibeeria), Petrem Hauskrechtem, Lukášem Provazníkem a Janem Kubíkem.
O pivu na pivu si pokecáme již 7.12. v 18 hodin v brněnské pivnici Craftbeer. Připravte si chuťové pohárky na pivní novinky našich hostů 😉.
Budeme se těšit!