Minipivovar Tišnov

 

   fotogalerie

    etikety

adresa: Ostrovec 233, Tišnov

www.pivovartisnov.cz

e-mail: info@pivovartisnov.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 

 • V květnu 2024 v nabídce Phill z Tigálu (philly sour ananas + malina). Philly Sour je zástupcem kyselých piv, která jsou v posledních letech velmi populární nejen v ČR. Kvašení zajištují kvasinky rodu Lachancea, které na počátku fermentace produkují mléčnou kyselinu a teprve poté alkohol. Zbytkový extrakt je mírně vyšší než u běžného svrchního kvašeni. Použitý džus z malin a ananasu vhodně doplňuje svěží kyselou chuť. Svojí nezaměnitelnou chuťovou kombinaci po letním ovoci doplňuje příjemná kyselá chuť, která je pro tento svrchně kvašený sour typická. EPM piva byla 11%.
 • V prosinci 2022 v prodeji vánoční speciál – Tekutý kapřík z Tigálu (bock, EPM 16 %, spodně kvašené polotmavé silné pivo). Tělo tohoto piva bylo tvořeno třemi slady a chmeleno německým aromatickým chmelem Hallertauer Mittelfrüh. Jednalo se o méně hořké pivo s plným tělem, které bylo vhodně doplněno směsí vánočního koření obsahující skořici, zázvor, muškátový oříšek a další. Obsah alkoholu 6.6 %.
 • V září 2021 slavili výročí 5 let od prvního vaření v minipivovaru. K této příležitosti byl připraven světlý ležák Narozeninová 11%. Jednalo se o pivo moderního stylu IPL (India Pale Lager). Byl to hořký světlý spodně kvašený ležák se studeným chmelením, který dá pivu zajímavou vůni. Toto pivo bylo za studena chmeleno novým českým chmelem Uran.
 • V červenci 2021 novinka – Beach Boy z Tigálu. Lehké letní svrchně kvašené pivo s citrusovým a květovým charakterem za studena chmelené. Nádech léta mu dodaly použité americké chmely Mosaic a Citra. Obsah alkoholu 3,7 %.
 • V březnu 2021 v prodeji velikonoční pivo Mrskáč z Tigálu. Byl uvařen jako zdejší tradiční jemně chmelený ležák Tišnovanka11%, který byl obohacen o přírodní výtažek z kopřiv. Macerováním kopřiv v lihu se získá extrakt, který má po odpaření lihu zelenou barvu. Plzeňský, Mnichovský a Vídeňský slad, český chmel Sládek a Žatecký poloraný červeňák.
 • V prosinci 2020 Tekutý kapřík z Tigálu v prodeji. Tělo tohoto 17% vánočního speciálního piva je tvořeno třemi slady a chmeleno německým aromatickým chmelem Hallertauer Mittelfrüh. Jedná se o méně hořké pivo s plným tělem, které je vhodně doplněno směsí vánočního koření obsahující skořici, zázvor, muškátový oříšek a další. Bock, EPM 17 % h.m, spodně kvašené polotmavé silné pivo.
 • Dne 7. 6.2019 dali na 5.pípu oblíbené letní pití – pivo Biker s nízkým obsahem alkoholu a studeným chmelením Kazbekem. (alk.: 3,3 %, výčepní spodně kvašené světlé pivo).
 • K 30. 4. 2019 ukončila Pivnice svůj provoz na adrese Jungmannova v Tišnově. Přestěhovali se do nových prostor bývalé Restaurace U Legionáře, Náměstí 28. října 30, Tišnov.
 • Od 17.3.2019 v prodeji american stout Patrik z Tigálu 13 %.
 • Od 13.11.2018 nově v prodeji Tišnov Ind z Tigálu, IPA 14 % sváteční svrchně kvašené speciální pivo.
 • Od 2.8.2018 v prodeji Američan z Tigálu. Světlé svrchně kvašené pivo bylo zástupce pivního stylu APA. Barva piva byla zlatavá až měděná. Pivo bylo výrazně chmeleno kombinací českých a amerických chmelů, z nichž typickou chuť a vůni mu daly chmely Cascade a Citra. Chmeleno za studena.

 • Od 5.6.2018 Biker z limitované edice lehkých letních piv. Bylo to výčepní světlé spodně kvašené pivo s nízkým obsahem alkoholu (cca 3,3 % obj.). Biker byl chmelen českými chmely a za studena ještě dochmelen českým moderním chmelem Kazbek, který mu dal kořenitou vůni s nádechem citrusů.
 • Od května 2018 – „Summer Light“ limitované edice Tišnovských piv. Nachystali dvě nízkoalkoholická piva na léto. První z nich byl Mistr Šimon Light – pšeničné svrchně kvašené výčepní pivo.
 • Od 27.10.2017 na čepu Porter Coeli 18 %.
 • V září 2017 piva na čepu brněnské Restaurace Vegalité, ochutnat šlo Tišnováka 10%, Tišnovanku 11%, Tišnovana 12%, Abatyši Barboru 13% i Mistra Šimona 12%.
 • Koncem června 2017 na čepu Mistr Šimon 12 %. V Tišnově se už od středověku pilo v létě pivo bílé – pšeničné. Základem tohoto piva byl z poloviny pšeničný slad doplněný slady ječmennými. Barva piva byla světle žlutá a ve vůni byly cítit tóny hřebíčku a banánu. Toto pivo bylo jemně chmeleno výhradně českými chmeli. Charakteristika: Weisbeer – pšeničný ležák, EPM 12 % hm., svrchně kvašený.
 • Pivovar v květnu 2017 připravil tmavou „dvacítku“ Porter Coeli 20 %. Porter Coeli bylo dezertní pivo s výrazným obsahem alkoholu a tmavě hnědou barvou z kategorie Baltic Porter. Tento typ piva se vyznačuje bohatou chmelovou sladkostí s nádechem chuti kávy, čokolády, ořechů a s tóny sušeného ovoce. Obsah alkoholu: 8,4 % obj.
 • Tajemná „Abatyše Barbora“ – jemně chmelená polotmavá 13% od 13.3.2017 na čepu Tišnovské pivnice.
 • Oficiální provoz Tišnovské pivnice pro veřejnost bylo zahájeno 16. 2. 2017 v Jungmannově ulici 1886 v Tišnově. Těšit se můžete na všechna naše piva která budou na čepu. Novinkami jsou samozřejmě nové druhy piv – polotmavé a černé s plánovaným termínem uvedení na trh v měsíci březnu.
 • Pivovar je umístěn v průmyslovém areálu na adrese Ostrovec 233, Tišnov.