Zaniklé minipivovary – Hodonínský vojáček

 

   fotogalerie

Čtěte také:  Bruntálské pivovary

  Historie:
  Založen v roce 2013. V březnu 2014 bez vlastní restaurace, pivo dodáváno do různých zařízení.
  Desátník, Oficír či Kaprál. Vojenské hodnosti a zároveň názvy nového piva, které lidé pořídí v Hodoníně. Provoz v největším městě regionu totiž zahájil pivovar Hodonínský Vojáček. „Desátník je název desítky, Oficír je dvanáctka a třeba čtrnáctka je Major. V Hodoníně byly kasárny, takže název podniku samozřejmě není náhoda,“ sdělila jedna z majitelek pivovaru Marcela Pančochářová.
  Jak zároveň přiznala, nápad na podnikání se zlatavým mokem přišel v podstatě náhodou. „Asi před rokem jsme se rozhodli, že začneme vařit pivo. No a z myšlenky se postupně stala skutečnost. Je to taková naše radost a chceme zkrátka vyrábět dobré české pivo,“ řekla spolumajitelka.
  Pivovar sídlí v areálu bývalé tabačky. „Začali jsme sedmého března roku 2014. Přestože zatím máme zkušební provoz, zejména turisté už si k nám pro pivo chodí,“ zmínila Punčochářová a dodala, že naplno podnik pojede na Velikonoce. Právě v té době je v plánu otevření další novinky. Restaurace.
  Ta vznikne v bývalém Sport klubu u zimního stadionu, takže přímo v centru města. „Otevřeme na Velký pátek. Čepovat budeme nastálo pět druhů piva. Lidé si je samozřejmě budou moci zakoupit v plastových lahvích nebo soudcích. Zapůjčíme jim k tomu i výčepní zařízení. Stejnou možnost nabídneme také v areálu pivovaru,“ prozradila spolumajitelka. V restauraci si hosté navíc kromě několika druhů oblíbeného hořkého nápoje vychutnají řadu regionálních gastronomických specialit. A chybět nebudou ani ty pivní. „Nabídneme různé koláče, tyčinky, buchty a další pochoutky z mláta,“ upozornila Pančochářová.
  Podle ní nové hodonínské pivo čepují zatím jen u jezu. „Do budoucna chceme sehnat i další odběratele, aby ho lidé mohli ochutnat na více místech,“ poznamenala. (zdroj: hodoninsky.denik.cz)
  V roce 2017 provoz uzavřen.
  Majitel na jaře 2017 v konkursu.
  V roce převzal 2018 technologii Minipivovar Křikloun.