Minipivovar Řevnice

 

   fotogalerie

    etikety

adresa: Pod Lipami 71, 252 30 Řevnice

www.pivovar-revnice.cz

e-mail: pivovar@corsorevnice.cz


Na čepu a v prodeji bylo:

 
 • V říjnu 2023 v nabídce Vídeňský ležák s konopím 11. Jantarově zabarvené sladově plné pivo se středním řízem a rozumnou hořkostí. Chmelené bylo německou odrůdou chmele Hallertau Tradition, který dodává pro Hallertau typické bylinné až trávové aroma obohacené o sladší květinové tóny, které byly doplněné maďarskou aromatickou odrůdou konopí Tisza.
 • V září 2023 novinka – Řevnickejl EJL. Světlejší svrchně kvašené pivo vyrobené z ryze českých surovin: plzeňského sladu a nové české odrůdy chmele, Ceres. Vzhledem k nižší stupňovitosti bylo dobře pitelné a díky použitému chmelu má příjemnou ovocnou vůni. Alk.: 4,1 %.
 • V srpnu 2023 Řevnický Galang Ale. Poctivě hořká svrchně kvašená desítka s kultovním asertivním americkým chmelem Simcoe, jehož ovocně-piniové tóny byly podpořeny dodaným thajským zázvorem, galangalem, který vše hezky podkreslil svou jemnou kořenitostí. Řevnická All-Wheat APA 11 – dobře pitelná svrchně kvašená pšeničná jedenáctka, u které jsou v sypání zastoupeny pouze pšeničné slady: světlý, tmavý a trochu karamelový. Pro dodání aroma a hořkosti použili odrůdu Chinook, který dodává citrusovou kořenitost až dřevitost, a špetku Straty pro lehké vyvážení sladšími tóny.
 • V červenci 2023 novinka Řevnický Loomi Ale 9. Lehký letní ejlík s přídavkem na slunci sušených černých citronů, kterým se na středním východě říká „loomi“. Ty dodaly pivu příjemnou osvěžující citrusovou kyselost a v závěru se hezky propojily a doplnily hořkost dodanou odrůdou chmele Strata.
 • Na Velikonoce 2023 na čepu Kopřivové pivo (ochucené výčepní pivo, alk.: 4 %).
 • V prosinci 2022 v prodeji Řevnická 20 Strata Vulkán. Silné pivo z pšeničného sladu a chmele Strata, který byl použit jak při chmelovaru, tak za studena. Pro primární kvašení byl použity kvasnice pro pšeničná piva a bylo dokvašováno sektovými kvasnicemi. Pivo bylo tak i přes vysoký obsah alkoholu dobře pitelné, voňavé a s lehkou kyselinkou na konci díky zastoupené pšenici a charakteru kvašení. EPM 20% Alk.:11,2% IBU 65.
 • V září 2022 Polotmavá 11. Podzimní plnější spodně kvašený speciál připravený z šesti druhů sladů a řádně chmelený Rubínem, který pivu dodává nejenom potřebnou hořkost, ale i příjemnou bylinnost a kořenitost. EPM: 11,8% IBU: 28 EBC: 30 ABV: 4,5%.
 • Od 22.5.2022 na čepu měli Řevnickou “sekyrkovou” 9. Lehký a dobře pitelný spodně kvašený speciál vyrobený z ječného a pšeničného sladu. Při chmelovaru použit pouze Žatecký poloraný červeňák. Obsah alkoholu 3,7%. IBU 20.
 • V květnu 2022 na čepu měli Řevnickou “cyklistickou” 8 (svrchně kvašený speciál). Lehký ejlík s nízkým obsahem alkoholu, jen 3%. Tzv. single malt a single hop – uvařeno z jednoho druhu sladu (plzeňského) a jednoho druhu chmele (Citra), díky kterému mělo pivo osvěžující nádech citrusů.
 • V březnu 2022 na čepu Řevnická APA 11. Světlejší ejlík typu American Pale Ale s jemnou ovocnou vůní, kterou dodal použitý chmel Citra.
 • V říjnu 2021 novinka: 11 India Pale Lager. Příjemně voňavý speciální podzimní ležák, jehož receptura byla inspirována zdejší dvanáctkou. Jednalo se o hojně chmelený ležák, jako klasické pivo stylu IPA, v tomto případě americkými odrůdami.
 • V srpnu 2021 novinky: 11 Golden Bitter (ejl s vyšší hořkostí anglického střihu) a Grodziskie (polský pivní styl vyráběný z pšeničného sladu sušeného dubovým kouřem).
 • V březnu 2021 novinka – Rovnodenní speciál. Je to „dvanáctka“ APA, světlý ejl typu smash (Single Malt And Single Hop), což znamená, že je jednosladový a je použitý jen jeden druh chmele. Obsah alkoholu 5, 3 %. Aby vynikly všechny chmelové vůně a chutě, silně Rovnodenní nachmelili za studena, čímž pivu dodali přirozený zákal, který je chrakteristický pro styl NE IPA. Hořkost však odpovídá spíše stylu APA, a tak vlastně vznikla nová kategorie: NE APA. New Extra American Pale Ale. Pro jeho přípravu použili víděňský slad a chmel Ekuanot.
 • V únoru 2021 další novinka – Kazbek 11°. Řádně uleželá polotmavá jedenáctka chmelená pouze jednou odrůdou (tzv. single hop), Kazbekem. Příjemné lehce ovocné chmelové aroma, střední hořkost, nižší říz a trochu vyšší suchost.
 • V únoru 2021 připravili netradiční limitovanou edici svrchně kvašeného piva Horňák s pivoňkovým výluhem a lesními jahodami v bio kvalitě od firmy Wild & Coco. Jahody dodaly pivu lehkou narůžovělost a kyselinku. Výluh z pivoňky lékařské obohatil pivo o jemné květinové tóny ve vůni i chuti, a v závěru poškádlil i lehkou trpkostí typickou pro bylinné výluhy. Pivo bylo typicky pšeničné a až NEIPovsky zakalené.
 • Od 11.3.2020 nové pivo – Řevnická Pšenka 14°. Barva jantarová, s patrným zákalem, ve vůni hřebíček, trochu banánu, středně plné s lehkou kyselinkou na konci, na pšenici relativně hořké s mírnou trpkostí.
 • V září 2019 na čepu Světlé výčepní 10° a Světlý ležák 12°.
 • V provozu od jara 2019.