Matuška Bílá Perla a California Lager

Od 26.3.2019 Pivovar Matuška pustil do světa dvě nová piva. Z toho jedno je pro extra zajímavé, jelikož se jedná o nový pivní styl New Broumy a jmenuje se Bílá Perla, tím druhým je California Lager.
Bílá Perla 11 % – pivní styl New Broumy. Do této várky použili kromě ječného sladu i pšeničný slad, kyselý slad a pomerančovou kůru. O velmi jemné chmelení se postaraly chmely Perle, Amarillo, Citra a ŽPČ a zakvašeno bylo standardními kvasnicemi svrchního kvašení. Ve vůni najdete čerstvé pomeranče, koření a citrusy. Chuť je velmi jemná a osvěžující, jednoduše jarní. Proč pivní styl New Broumy? Nejedná se totiž úplně o klasický Wheat ALE, ani New England či Witbier. Prostě je out of style a tedy New Broumy. Na tomto receptu se podílel celý zdejší pivovarský team, konkrétně Honza Najbrt přišel s nápadem vařit Wheat ALE, Adam Matuška přihodil kyselý slad a pomerančovou kůru, Dominik Stára vyladil hořkost a poměry sladů, Michal Veselý vymyslel název a zbytek teamu se postaral o to, aby se k vám pivo dostalo v té nejlepší kondici! 
California Lager 12% – pivo, které vychází z receptu zdejší Californie. Pouze trochu ubrali na hořkosti, přidali na vůni a hlavně použili kvasnice spodního kvašení.


Na čepu a v prodeji bylo:

You may also like...